5 gru

Jak odpowiednio zaplanować ćwiczenia na rzeźbę?

Sporo osób marzy o wypracowaniu wyrzeźbionej, wysportowanej sylwetki. Ale trzeba sobie uzmysłowić, że taki trening na rzeźbę nie jest dobry dla wszystkich i zaleca się, by go poprzedzić ciężką pracą. Dlaczego tak się dzieje? Ze względu na to, że tego typu wysiłek potrzebuje odpowiedniego przygotowania ciała – powinno być ono pozbawione nadmiaru tłuszczu, a przy tym powinno mieć ono odpowiednią masę mięśniową, aby takie ćwiczenia były sensowne. Istotne będzie również poznanie własnego ciała, jego możliwości oraz wiedza o przygotowaniu ćwiczeń.
Coraz większą popularność zyskuje trening typu SPLIT. Polega on na przyporządkowaniu wybranego dnia treningowego do wskazanej grupy mięśniowej. Czasami grupy można łączyć, ale w sposób odpowiednio przemyślany, który nie prowadzi do przetrenowania.
Plan treningowy na rzeźbę trzydniowy pozwala na wykonywanie ćwiczeń we wskazane wcześniej dni. Zaleca się, aby utrzymać przemyślane odstępy czasowe pomiędzy nimi i dać mięśniom możliwość na powrót do formy. Rewelacyjnie się sprawdzi plan, który uruchamia wybrane grupy mięśniowe we wtorek, czwartek i sobotę. To tylko przykład opcji, jednak pozwoli na przygotowanie odpowiedzialnego trenowania mięśni.
Trzydniowy plan treningowy na rzeźbę mogą wybrać również osoby dopiero zaczynające treningi. W przypadku takich osób, istotne jest, żeby nie przetrenować się i nie ocenić nieodpowiedzialnie swoich możliwości. Można także zasięgnąć opinii specjalisty, który ma dużą wiedzę w tym zakresie i dobierze odpowiednie serie i liczbę powtórzeń. Należy pamiętać, że trening nie ma miejsca wśród najłatwiejszych i zabierać się za niego mogą głównie osoby, które nie mają problemów ze zdrowiem.