6 gru

W jaki sposób ćwiczyć własne ciało – plan treningowy

Każdy mężczyzna pragnie pochwalić się umięśnioną oraz wspaniale wyrzeźbioną sylwetkę. Do uzyskania tego typu efektu najlepiej jest zastosować właściwy trening obwodowy.
Jest to efektywna metoda treningu na tzw. rzeźbę, która może być praktykowana zarówno przez osoby zaawansowane w treningach jak i właśnie rozpoczynające historię z treningiem siłowym. Jeśli pragniemy skutecznie wymodelować swoją sylwetkę, powinniśmy postarać się o systematyczność oraz wysoką intensywność ćwiczeń. Konieczny będzie zatem odpowiedni plan treningowy na rzeźbę, dostosowany do możliwości treningowych naszego organizmu, którego należy ściśle się trzymać.
Kiedy wykonujemy trening obwodowy, powinniśmy wykonywać dużą liczbę powtórzeń w serii, od 12 do 20. Powinniśmy przetrenować w czasie jednego treningu wszystkie partie mięśniowe, tego typu trening powinien zajmować przynajmniej pół godziny oraz mieć miejsce nawet 4 razy w tygodniu, oczywiście koniecznie z jednym dniem wolnym między dniami treningowymi.

Poprawnie skonstruowany plan treningowy na rzeźbę, to przede wszystkim praca z ciężarem własnego ciała, co jest znaczące dla osób rozpoczynających tę formę treningu. Ilość zarówno powtórzeń w serii, ilość obwodów oraz wielkość przerw nie musi być dokładnie przestrzegana. Trzeba ćwiczyć ostrożnie, bowiem trening obwodowy poprzez swoją wysoką intensywność ćwiczeń, może być niebezpieczny dla początkującego i powodować nie tylko kontuzje, lecz także niebezpieczne dla zdrowia zasłabnięcia.