6 gru

Full Body Workout

Jeśli pragniemy uzyskać atrakcyjną sylwetkę, musimy rozpocząć regularną aktywność fizyczną wraz z przemyślaną dietą – taką, w której przeważają białka oraz tłuszcze kosztem prostych węglowodanów. Następnie możemy rozpocząć rzeźbić swoje mięśnie, jednakże pamiętajmy, że przypadkowo wykonywane ćwiczenia nie na wiele się zdadzą. Dużo lepiej jest skorzystać z konsultacji profesjonalnego trenera personalnego, który poradzi nam w jaki sposób ćwiczyć na rzeźbę, od czego rozpocząć by się nie przeforsować oraz nie zrazić do ćwiczeń, a uzyskać wymarzony efekt wysportowanego ciała.
Trening FBW czyli Full Body Workout to trening siłowy całego ciała przy wykorzystaniu wolnych ciężarów. Jest to nad wyraz interesujący program ćwiczeń, który ponadto nie jest bardzo czasochłonny ani przeciążający. Najważniejsze jest w nim bowiem to, aby po każdym dniu treningu następował dzień odpoczynku. FBW realizuje się ćwicząc po jednym ćwiczeniu na poszczególną grupę mięśni zdefiniowaną liczbę powtórzeń. Zasadniczo rozpoczyna się ćwiczenia od ćwiczeń największych partii mięśniowych, na najmniejszych kończąc. W ten sposób można trenować podczas jednego treningu: Nogi, plecy, klatkę piersiową, triceps, biceps oraz brzuch. Jest to zestaw ćwiczeń pozwalający uniknięcia znużenia monotonią ćwiczeń.
Jedną z niezbyt docenianych zalet FBW jest nie tyle jej efektywność, co możliwość doświadczenia własnego ciała w trakcie wykonywania treningu. Ćwicząc każdą grupę mięśni z osobna dokładnie odczuwamy swoje możliwości, swoją efektywność oraz czujemy każdy swój pojedynczy mięsień – to przyda nam się w trakcie kolejnych, bardziej zaawansowanych treningów.