5 gru

Zbalansowane życie

Każdy z nas chce wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Aby uzyskać wymarzona sylwetkę niezbędne są: zbilansowana dieta oraz treningi.
Ćwiczenie w domu bez sprzętu, dieta bez dietetyka
Większości z nas wydaje się, że nie schudnie bez wymagających dużych nakładów ćwiczeń na siłowni i spersonalizowanej diety. To oczywiście nieprawda. Jeśli nie mamy dużej nadwagi bez większych wysiłków możemy sobie poradzić z nadprogramowymi kilogramami we własnym zakresie.
W internecie znajdziemy samouczki z całymi zestawami ćwiczeń. Możemy je wykonywać w domu. Do takich treningów nie jest nam niezbędny kosztowny sprzęt. Wystarczy komputer z dostępem do sieci, sportowy strój i butelka wody mineralnej. Jeśli chodzi o plan odżywiania to w większości przypadków wystarczy racjonalnie zredukować tłuszcze i cukier. Jeśli do tego dodamy zwiększoną aktywność fizyczną już po miesiącu powinniśmy zauważyć pierwsze rezultaty. Musimy uzbroić się w cierpliwość, zbyt duże tempo utraty wagi narazi nas na nieprzyjemny efekt jojo. Organizm musi się przyzwyczaić do innego stylu życia, a to może trochę potrwać.
Nie mam czasu na ćwiczenia…
Brak czasu to fantastyczna wymówka. Przecież każdy pracuje, prowadzi dom, uczy się. Gdzie tu zmieścić trzydzieści minut treningu? Jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Ćwiczyć można praktycznie wszędzie, nawet podczas oglądania ulubionego programu telewizyjnego…
Kontrola u lekarza
Zanim rozpoczniemy zmianę stylu życia przydałoby się wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który sprawdzi ogólny stan naszego organizmu. Dzięki temu możemy nie martwić się, że ani dieta ani ćwiczenia nam nie zaszkodzą.