5 gru

Wszystko zależy od Ciebie!

Jak wykonywać ćwiczenia bez wychodzenia z domu? To trudne pytanie stawiają sobie osoby, których nie stać na codzienne zajęcia w siłowni a po prostu mają zamiar polepszyć swój wygląd. Wszystko czego potrzebują do pozbycia się nadmiaru wagi znajduje się w zasięgu ich ręki. Należy wspomnieć o kilogramach, które można użyć do treningu z użyciem ciężaru własnego ciała.
Nasz trening musi zacząć się od rozgrzewki. Nie potrzeba więcej niż kilka minut na skakance, aby rozgrzać mięśnie do późniejszego wysiłku. Następnie wykonujemy trening obwodowy. Oznacza to, iż robimy serię jakiegoś ćwiczenia i szybko przechodzimy do kolejnego. Taki rodzaj ćwiczeń powinien być wykonywany bez żadnego odpoczynku. Dopiero po całym obwodzie należy już bez zastanowienia zdecydować się na odpoczynek, aby po paru minutach powtórzyć wszystko ponownie. Trening podstawowy to ćwiczenia: izometryczne napinanie mięśni ramion, pompki, podnoszenie pleców i nóg w leżeniu na brzuchu, przysiady oraz nożyce. Dla trochę bardziej doświadczonych zaleca się: podciąganie w wysokim podchwycie, pompki tricepsowe, martwy ciąg oraz skrętoskłony brzucha z jednoczesnym uginaniem nóg. Trenowanie w domu bez sprzętu jest tak samo skuteczne, jak to wykonywane w dobrze zorganizowanej siłowni w naszym sąsiedztwie. Wystarczy tylko nasze samozaparcie i dyscyplina. Co prawda na trening u siebie możemy być trochę mniej zmotywowani, ale warto zwrócić uwagę na to, że ma to też swoje zalety. Budujemy w nas samych cierpliwość i zwiększamy motywację na samodoskonalenie się. Rosną nie tylko mięśnie, ale przede wszystkim satysfakcja z pokonania własnego lenistwa.
To jedynie od nas zależy, czy zniechęcimy się brakiem gotówki na tradycyjną siłownię albo zaczniemy podjąć wyzwanie na własną rękę.