5 gru

Trening Full Body Workout – wszystkie partie mięśni w trakcie jednej sesji ćwiczeń

Trening FBW (Full Body Workout) to jeden z najbardziej efektywnych rodzajów treningów siłowych. Jego największa zaleta polega na uniwersalności – jak sama nazwa mówi, trening ten angażuje każdą partię mięśni.
Trening FBW jest dobry dla wszystkich. Chociaż najczęściej jest przeznaczony dla osób zaawansowanych i dokładnie takie przychodzą na niego do klubu fitness, nigdzie nie jest powiedziane, że nie mogą wykonywać go osoby początkujące. Wystarczy, że zmniejszą obciążenie i intensywność ćwiczeń do swojego poziomu.
Kolejną zaletą treningu jest to, iż do jego wykonania nie jest nam potrzebna siłownia czy też klub fitness. To świetne rozwiązanie dla wszystkich cierpiących na brak czasu, którzy na ćwiczenia mają tylko 40 minut po powrocie z pracy. Do tego treningu nie jest potrzebny żaden sprzęt.
Na czym polega trening FBW? Na początek wykonujemy jedno lub dwa ćwiczenia na mięśnie nóg, później pleców, klatki piersiowej, triceps, biceps, a na koniec brzuch. Ćwiczenia warto robić z obciążeniem i pamiętajmy – całe ciało ma być zaangażowane. Nawet, jeśli nie przepadasz za ćwiczeniami na nogi, za to mógłbyś cały czas dopracowywać swój biceps, koniecznie to pracuj równomiernie.
Jak rozpocząć trening tego typu? To oczywiste – od stworzenia odpowiedniego planu! Na samym początku rozpisz dokładnie każde z ćwiczeń, jakie zamierzasz wykonać, rozplanuj też obciążenie. To sprawi, że wszystko będzie dużo łatwiejsze. Co najważniejsze – FBW jest skuteczny, jeśli nie następuje dzień po dniu, warto zatem w czasie przerw realizować 3-dniowy plan treningowy na rzeźbę. Dzięki temu treningi ci się nie znudzą i pozostaniesz zmotywowany.