5 gru

Plan treningu na rzeźbę dla początkujących

Wiosna zbliża się coraz prędzej, z tego względu każda osoba, która śni o pozbyciu się zbędnych kilogramów oraz zbudowaniu mięśni powinna zapisać się na treningi. Moim zdaniem to jedyna właściwa droga do tego, aby w dobrym tempie poprawić swoją sylwetkę. Warto zastosować trening na rzeźbę dla niezaawansowanych, który według mnie sprawia perfekcyjne pozytywne skutki. W tym miejscu muszę podkreślić, iż jedynie trening na siłowni pozwala na dopracowanie rzeźby ciała na której nam zależy oraz na zbudowanie odpowiedniej masy mięśniowej. Względnie duże znaczenie ma również odpowiednio dobrana dieta. Mówi się, że trzeba przyjmować zmniejszoną ilość kalorii niż zużywa nasz organizm. Z tego względu musimy początkowo poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, w prosty sposób możemy je obliczyć przy użyciu kalkulatorów dostępnych bezpłatnie w Internecie. Od wyliczonego wyniku zazwyczaj odejmujemy około 100-200 kalorii i tak obliczoną ilość jeść każdego dnia.

Dodatkowo jeśli pragniesz uwydatnić swoje mięśnie powinieneś z regularnością zwiększać dodatkową aktywność fizyczną. Według mnie najlepiej sprawdzą się do tego celu spacery, osobiście je stosuję i jestem z ich efektów usatysfakcjonowany. I robisz to przy okazji, np. idąc do pracy.

Ciekawym uzupełnieniem treningów jest na pewno trening FBW, czyli ćwiczenia całego ciała przy użyciu specjalnych ciężarów. Dzięki niemu odpowiednio rozwijają się mięśnie w całym ciele.
Doskonałym dodatkiem do diety oraz treningów są suplementy diety, które znacznie ułatwiają dojście wyznaczonych sobie celów. Według mnie warto stosować suplementy kofeinowe, które znacznie zwiększą naszą motywację i ochotę do treningu. Rzecz jasna gdy nie posiadasz odpowiednich środków finansowych, aby opłacić sobie siłownię możesz te ćwiczenia wykonywać w domu, o ile tylko posiadasz odpowiednie ciężary, sztangę i hantle.