6 gru

Odżywki na masę

Treningi na siłowni są zazwyczaj nie krótkie i żmudne. Ćwiczysz przez sześć miesięcy a wyniki są niewystarczająco zadowalające. Żeby to zmienić zazwyczaj coraz częściej zaczynamy stosować odżywki Razem z modą na życie zdrowo, na ulice polskich metropolii wysypały się sklepy z suplementami. Oferują one dużo substancji mających wspomóc ćwiczącego w jego mordędze. Białko, kreatyna, witaminy – dosłownie czego tylko dusza bodybuildera sobie zażyczy.
Lwia część ćwiczących ma na celu poprawę nie tylko samopoczucia ale i sylwetki. Każdemu z nas znane jest powiedzenie „najpierw masa, potem rzeźba”. Żeby więc posiadać ciało Schwarzeneggera w krótszym czasie dobrze jest sięgnąć po odpowiednie specyfiki. Dodatkowe spożywanie na masę jest odpowiedzią. Te substancje mają na celu zapewnienie ćwiczącemu odpowiednich składników i substancji polepszających wchłanianie białka. Jest to o wiele wydajniejsze niż nawet najlepsza dieta oparta na ekologicznych produktach. Sklepy prześcigają się z ofertami. Jest obecnych multum tego typu odżywek. Co jednak zrobić, aby wybrać najdoskonalszy pośród nich? Na pewno nie powinno się sugerować ekonomiką – świetny towar niekoniecznie jest tani (choć duża konkurencja i tak spowodowała spadek cen). Oprócz tego należy sprecyzować swoje nadzieje i porównać je z obecnym zaangażowaniem w celu ich osiągnięcia. Oznacza to krótko mówiąc, że nie zaleca się zdecydowanie spożywania suplementów na masę jeżeli nie ćwiczy się wystarczająco dużo oraz regularnie. Inaczej nabierzemy jedynie niepotrzebnych kilogramów (choć to często bywa celem samym w sobie). Warto dodać, że przed rozpoczęciem przygody z suplementami na masę bardzo przydatne jest odbycie narady z lekarzem w celu wykluczenia możliwych skutków ubocznych – uczuleń itp.
Należy pamiętać, że suplementy nie wykonają za nas na pewno całej pracy, choć bardzo pomogą. Tak więc jeśli śnisz o ściąganiu koszulki bez zażenowania – zajdź do specjalistycznego marketu i zapytaj sprzedawcę o więcej szczegółów.